Menu Obsah
 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)
 CEPTA - Centrum pre trvaloudržateľné alternatívy
Domov Spiritual development University of life World peace La Belle Verte - Nádherná zelená
La Belle Verte - Nádherná zelená PDF Print E-mail
Written by Administrátor   
aneb jak spasení pravého dojíti lze, ducha svého jakož i lidství všeho.
 
Nádherná zelenáČo si myslíte o západnej civilizácii?
Západná civilizácia? Bola by to skvelá myšlienka!
Mahátmá Gandhí
  
Protiváhu filmu Avatár máme tu v ponuke. Francúzsky film "La Belle Verte" ("Nádherná zelená") (Alain Sarde 1996). Námet veľmi podobný - zlé a zvrátené ľudstvo, dobrí mimozemšťania žijúci v súlade s prírodou, od ktorých sa môžme učiť. No rozdiel obrovský.
Takmer žiadne efekty, len čisté herecké umenie. Žiadna bombastická vynútená popularita, práve naopak, film je fakticky zakázaný v celej Európe. Nikde sa nepremieta, ani v televízii, nikde ho nekúpite. Prečo? Asi preto, že kritika súčasnosti je veľmi jednoduchá a uchopiteľná, že ukazuje reálnu možnosť premeny človeka zvnútra a hlavne preto, že ponúka aj normálne a veľmi prosté riešenie. To riešenie je vnútorné - "odpojenie sa" aj vonkajšie, ktoré je spomenuté len krátko na okraj a preto ho rád zverejním. Je to riešenie Gándhiovské a Tolstojovské.
  
- Po našej priemyselnej ére, mali sme veľké pojednávania a bojkoty.
- Pojednávania ?
- Všetci ľudia, ktorí vyrábali škodlivé podukty pre zdravie ľudí, zvierat a rastlín, boli súdení ako vinníci genocídy a zločinov proti planéte.
- O áno, kto ?
- Potravinový a chemický priemysel, zbrane, továrne, tabak a alkohol, farmaceutický a atómový priemysel, výrobcovia áut, architekti, mnohí lekári a politici, kto sa stal bohatým tým že to dovolil.
- Ale taký je celý svet !
- Bola to civilná vojna ! A potom bol bojkot.
- Bojkot ?
- Všetko čo škodilo, sme už nikdy viac nekupovali, alebo zahadzovali. Bola to najlepšia zbraň, menej nákupov, znamená menšiu moc. Dokonca aj armáda a polícia nemohla robiť nič proti bojkotu.
- Aké bolo meno pre túto éru ?
- Chaos pred znovuzrodením.
- Bolo to naozaj zvovuzrodenie ?
- O áno !
  
Pozrite si film a v porovnaní s Avatarom posúďte sami: Ako sme manipulovaní tými, ktorí majú peniaze - filmové a mediálne spoločnosti? Čím nás kŕmia a čo nám jesť zabraňujú? Do akej miery sme závislí na tých, čo "vlastnia", ako opice v klietke na svojom kŕmičovi?
  
A tiež: Veríte v spasenie ľudstva? Ako si to predstavujete? Hľadáte spasenie ľudstva v sebe samom? Myslíte si: "Ja už som v poriadku, to len ten svet potrebuje zmenu."? A čo vlastne znamená "byť v poriadku"? Máte doma poriadok? A máte poriadok v sebe? Aký je poriadok Vesmíru a aký je poriadok ľudskej poločnosti?
  
Odpovede nájdeš, ak použiješ stroj času s návratom do ďalekej minulosti alebo do blízkej budúcnosti. Ak práve nemáš stroj času, nevadí, riešenie je v nás, je na dosah, zúfaj a nájdeš. A príď sa o tom porozprávať. Aj keby naše stretnutie nemalo iný zmysel, len snívať, aj to je úžasné, lebo máme šancu ponoriť sa do sveta, v ktorom je uzdravenie a ukolísanie duše. A má to aj vonkajší dopad - získavame nezávislosť na vnucovanom a programovanom snívaní cez mediálny priemysel. Takže: Snímajme sami a snívajte s nami... :-) 
 
http://nadhernazelena.szm.com/ 
http://uloz.to/3550505/nadhernazelena1.rar
http://rapidshare.com/files/270003955/nadhernazelena1.rar (heslo do archívu je: nadhernazelena)
MP4 prehrávač
http://download.cnet.com/Total-Video-Player/3000-2139_4-10552696.html

 
Gandhi
Tolstoj
index.php?option=com_content&task=view&id=142&Itemid=216
Maliarik
index.php?option=com_content&task=view&id=85&Itemid=252
 
Milan Rusko
 
 
 
 
 
Last Updated on Saturday, 08 January 2011 09:21
 
Our supporters and partners:
Ekopolis IPEN - a toxic free future Pesticide Action Network Europe SAAIC Program cezhraničnej spolupráce Maďarská republika-Slovenská republika Clean Air - Čisté ovzdušie