Menu Obsah
 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)
 CEPTA - Centrum pre trvaloudržateľné alternatívy
Domov História Tajomstvá Kennedyovcov
Tajomstvá Kennedyovcov PDF Print E-mail
Written by Milan Rusko   
Vážená Slovenská televízia
 
V utorok 5.decembra 2006 ste o 20:00 na kanáli STV2 odvysielali francúzsky dokument Tajomstvá Kennedyovcov. Tento film hrubo porušil zásady novinárskej profesionality. Od začiatku až do konca bol film plný ničím nepodložených ohováraní bývalého amerického prezidenta J.F.Kennedyho, jeho otca a ich rodiny. Tento film obsahoval nasledovné prvky psychickej manipulácie a falšovania pravdy:
 
1. Jednostranné tvrdenia a obviňovania neboli preukázané z viacerých nezávislých zdrojov.
2. Domnienky komentátora boli podávané ako fakty.
3. Rozhovory boli účelovo zostrihané.
4. Rodina Kennedyovcov bola vo filme vykreslená len v tých najhorších farbách.
5. Vôbec nebolo spomenuté, prečo si Američania tohto prezidenta zvolili a prečo ho mali radi.
6. Nebolo spomenuté nič z plánov, ktoré prezident plánoval uskutočniť vo vnútornej a zahraničnej politike.
 
Vážená Slovenská televízia, hanbite sa až pod zem za uverejnenie takéhoto ohováračského a lživého dokumentu. Pošpinili ste povesť najobľúbenejšieho amerického prezidenta. Dobrého človeka, za ktorého vlády železná opona takmer zmizla a svet takmer začal spolupracovať napriek rozdielnosti politických systémov. Človeka, ktorý chcel zrušiť zasahovanie USA a ich monopolov a bánk do záležitostí iných krajín. Ktorý chcel napraviť pošramotenú povesť USA po celom svete. Sfalšovali ste históriu a pošpinili ste človeka, ktorému falošní novinári, ako tí, ktorí film natočili, nesiahajú ani po členky. Tým dehonestujete aj americký národ, ktorý ho ako prezidenta miloval. Tí, ktorí prezidenta zavraždili, aj dnes po 43 rokoch potrebujú vraždiť jeho pamiatku a jeho myšlienky.
 
Prosím vás, máte vy vôbec novinársku školu? Viete vy vôbec, ako sa robí objektívne nezávislé spravodajstvo? Považujete Slovákov za národ hlupákov, ktorí nevedia rozoznať profesionálne spravodajstvo od klamstiev?
 
Žiadam vás o nápravu újmy pravde, ktorú ste spáchali. Odvysielajte skutočne pravdivý dokument o J.F.Kennedym v rovnakom čase. A už nikdy neuverejňujte dokumenty porušujúce pravidlá novinárskej profesionality.
 
S pozdravom Milan Rusko, Banská Bystrica
 
O filme:
 
Na vedomie:
Komunikačné centrum STV
e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
 
 
Our supporters and partners:
Ekopolis IPEN - a toxic free future Pesticide Action Network Europe SAAIC Program cezhraničnej spolupráce Maďarská republika-Slovenská republika Clean Air - Čisté ovzdušie